ANNETA JA MUUDA KOOS MEIEGA ÜKSILDASED EAKAD MURETUMAKS!

Oled Sa vahel unistanud, kuidas ühiskond võiks olla rõõmsam ja muretum ning et vanemate inimeste kogemus võiks jõuda paremini noore inimeseni ning et keegi ei oleks pikemat aega päris üksi, omaette, natuke nagu unustatud? Üks väike poiss, kes tundis end üksi, unistas endale ühe vanaema õunapuu otsa, kellega koos kaugetel maadel seigelda, kreegikooki küpsetada, aga kõige enam juttu puhuda.

Eestis on sadu vanaemasid ja vanaisasid, kes ise mõtetes õunapuu otsa roniksid, mõni ehk päriseltki, kui oleks kellega ronida ja kui oleks, kellega rääkida, kohvikus käia, seigelda. Kõigil meil on märksa enam teistega rääkida kui igapäevane olmejutt, kui aga ainult kellelgi oleks aega küsida ja kuulata. Jututajal on see aeg. Jututaja noored käivad kodudes ja hooldekodudes vestlemas, kuulamas, lugemas, kirjutamas, kaarte mängimas ja palju muud tegemas, mis lõbusat ja muretut aega loob. Ning eaka lähedane ise on õnnelik, sest päeval, kui endal kohustused, ei jõua suhelda, aga õhtul, kui Jututaja on juba ära käinud ning siis ise suhtled, on palju ägedat, millest rääkida.


SINU ANNETUS PANEB VANAEMAD-VANAISAD ÕUNAPUU OTSA RONIMA EHK MIKS ANNETADA JUTUTAJALE?
Kui Sa annetad meile näiteks 10€, siis on see Sinu jaoks sama palju kui kolm tassi kohvi või kaks ostmata jäänud popkornituutut, aga ühe omaette jäänud ja end üksildasena tundva vanema inimese jaoks:

  • muudad Sa hetkega põnevamaks ja muretumaks ühe tema päeva –  sest neil, kel raha vähem kasvõi seepärast, et see on hoitud turvaliselt hooldekodus toimetamiseks, oleks ka oma Jututaja;
  • muudad tema kohtumise noorega huvitavamaks ja kvaliteetsemaks – sest noor saab põhjaliku ettevalmistuse ja koolituse;
  • paljundad kohtumiste arvu – sest nii on rohkem rõõmsaid ja motiveeritud noori, kes püsivamalt koolikohustuste ja muude sagimiste kõrval kohtumistel käivad;
  • aitad jõuda temani, kes linnast veidi eemal – sest selle rahaga on võimalik jõuda kaugemale sõna otseses mõttes, maksta bussi- ja rongiraha;
  • ja kokkuvõttes paned ta õunapuu otsa roninud vanema eeskujul ka ise puu otsa ronima ja seiklema – kui mitte päriselt, siis kujutluses ikka.

Jututajat toetades aitad Eestis levida sellisel heaoluteenusel, mis siin juba ammu Põhjamaade, Inglismaa ja paljude teiste maade eeskujul oleks pidanud olema. Tänu headele annetajatele saame suurendada oma tegevuse mõju, sest iga väikegi annetus annab võimaluse meil teha veel rohkemate eakate elu muretumaks, kui seda võimaldavad meie teised rahastusallikad. Nendeks võivad olla erinevad fondid, kust võimalusel raha taotleme, meie klientide makstav jututamistasu, aga ka kohalikud omavalitsused, hooldekodud või riik.

Jututajale tehtud annetused aitavad vähendada üksildust Eesti eakate hulgas. Meie blogist saab lugeda mõningaid vahvaid lugusid me senistest toimetamistest.
Jututaja järgib annetuste kogumise hea tava. Seega, Jututajale annetades võid olla kindel, et kasutame Sinu lahket toetust just nendes tegevustes, kus lubatud. Oleme ausad, läbispaistvad, avatud ja kättesaadavad.

KUIDAS ANNETADA?
2020. aastast on Jututaja
tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas, mis tähendab, et meile tehtud annetused saab füüsiline isik oma maksustatavast tulust täielikult maha arvata. Juriidilised isikud saavad annetusi ja kingitusi maksuvabalt teha teatud piires.

MTÜ Jututaja arveldusarve:  EE892200221071433032