SOOVID JUTUTAJAT?

Meie unistame sellest, et ühiskond oleks rõõmsam ja muretum ning et vanemate inimeste kogemus võiks jõuda paremini noore inimeseni ning et keegi ei oleks pikemat aega päris üksi, omaette, natuke nagu unustatud. Üks väike poiss, kes tundis end üksi, unistas endale ühe vanaema õunapuu otsa, kellega koos kaugetel maadel seigelda, kreegikooki küpsetada, aga kõige enam juttu puhuda.

Eestis on sadu vanaemasid ja vanaisasid, kes ise mõtetes õunapuu otsa roniksid, mõni ehk päriseltki, kui oleks kellega ronida ja kui oleks, kellega rääkida, kohvikus käia, seigelda. Kõigil meil on märksa enam teistega rääkida kui igapäevane olmejutt, kui aga ainult kellelgi oleks aega küsida ja kuulata. Jututajal on see aeg. 

Kodud

Jututajal on missioonitundega noored, kes veedavad hea meelega aega eakaga. Näiteks võivad nad koos minna jalutama, mängida malet, lugeda raamatut, poes käia, muusikat teha, lihtsalt vestelda või teha muud meelepärast. Mida täpselt eakas ja noor koos ette võtavad, sõltub sellest, millest kumbki huvitatud on ja milles nad kokku lepivad.
Noored jututajad veedavad eakaga aega kord nädalas või mõned korrad kuus, enamasti üks tund korraga. Külastused on enamasti pärastlõunal või nädalavahetustel. Eakaga kohtub võimalusel alati sama noor.

Tahame olla Sulle usaldusväärne ja kvaliteetne partner. Sellepärast selgitame enne jututaja külastust välja eaka ootused kohtumisele – nii sisu kui aja osas. Samuti küsime Sinu ja eaka tagasisidet peale kokkusaamist ühiselt veedetud aja kohta.

Hoolde-
kodud

Kui eakas ei ela enda kodus, vaid eakate kodus, on võimalik meie jututaja kutsuda eakaga aega veetma ka hooldekodusse. Jututajad on valmis nii grupi- kui ka individuaaltegevusteks. Ennekõike on nad head vestluspartnerid, aga tegelevad ka kõiki kaasavate grupitegevustega või raamatute ettelugemisega, pilli mängimisega, jalutamisega ja muuga.

Nagu kodudeski, kestavad kohtumised hooldekodudes samuti reeglina 1 tund ning võimalusel kohtutakse iga kord sama jututajaga.

Andke oma jututamise või koostöösoovist teada telefoni teel 568 30646 või e-kirja teel: maarja-liis@jututaja.ee või jututaja@jututaja.ee.

Lepime kokku detailides, mis on vajalikud, et jututaja ja eakas saaksid sisuka kokkusaamise (nt aeg, võimalikud tegevused, tasu jms). Kui kokkulepped sõlmitud, saab jututaja eakaga aja veetmist alustada.

Võta meiega ühendust!

MTÜ Jututaja

jututaja@jututaja.ee

(+372) 568 30646

Äriregistri kood: 80563958

Swedbank EE892200221071433032