Jututajad räägivad, mis see on, mis neid köidab vanema inimesega suhtlemisel. Mida nad kohtumistelt loodavad, mida kokkusaamised neile annavad ning kuidas nad enda jaoks mõtestavad vanema ja noorema põlvkonna suhteid.

Johanna Viherpuu. Foto: Katre Liiv
MINA OLEN JUTUTAJA: Johanna
Vanema inimesega soovin käia aega veetmas just seetõttu, et rääkida võõra endast kogenenuma inimesega ja pärida talt asju, millest võibolla enda tuttavatega/vanavanematega rääkida ei soovi ning kuulata ära nende lood ja samal ajal ise seltsi saada ning kuulata nende nõuandeid ja soovitusi. Lõppude lõpuks ka hea tunde pärast samuti.


Elina Väizene. Foto:erakogu
MINA OLEN JUTUTAJA: Elina
Mulle meeldivad nende "memuaarid" ja ka niisama jutuvestmised. Hindan väga seda positiivset energiat, mida nad endaga kaasa toovad. Ootan ka erinevaid põnevaid seiklusi.
Rebeka Ojasaar. Foto: erakogu

MINA OLEN JUTUTAJA: Rebeka

Pean oluliseks eakate austamist ning nende endast kõrgemale seadmist. Tänapäeval näeb seda kahjuks väga vähe noorte inimeste seas. Loodan olla osa Jututaja laienemisest ning saada uusi kogemusi ning teadmisi selle kaudu. Soovin ka kasvatada endas veel rohkem empaatiavõimet ning austust eakate vastu.


Triin Jäädmaa sõber Jüriga. Foto: erakogu

MINA OLEN JUTUTAJA: Triin

Ma teen jututamisega nii enda päeva kui ka kellegi teise päeva paremaks. Meil kõigil on see "võluvõime" olemas, kellegile rõõmu valmistada. Oleks kuidagi kurb seda kasutamata jätta ja samal ajal hõivata end igasuguse tühja-tähjaga nagu scrollimine ja shoppamine.

Selline eakatega kohtumine on minu jaoks ka mõneti spontaanne ja uudne asi, mis loob midagi meeldejäävat muidu rutiinsesse päeva, ja oi kui väärtuslikud on head mälestused kunagi enda vanaduspõlves.


Ester Ojasaar. Foto: erakogu

MINA OLEN JUTUTAJA: Ester

Tänapäeva ühiskonnas puudub inimestel piisav austus vanemate inimeste suhtes. Käies eakate juures aega veetmas, soovin sellega väljendada oma austust nende inimeste vastu ning luua uued standardid nii oma kogukonnas kui ka üldiselt ühiskonnas. Samuti huvitab mind ajalugu - usun, et jutustades eakatega, saan väga hea pildi sellest, milline oli elu mitmeid aastakümneid tagasi.


MINA OLEN JUTUTAJA: Hanna Liis 
Peamiseks põhjuseks, miks ma tahan käia jututamas ning kohtuda eakatega on ilmselt see, et ma imetlen tõsiselt seda, milline elukogemus, millised tarkused ning teadmised neil on. Tihti me seda esmapilgul ei oskaks arvatagi.


Gretel Põld. Foto: erakogu

MINA OLEN JUTUTAJA: Gretel

Tahan käia eakate juures aega veetmas, sest usun, et neilt on palju õppida ja saada uusi kogemusi eluks.

Senised kohtumised on muutnud mind paremaks kuulajaks. Lisaks olen saanud arendada oskust leida jututeemasid ja ühiseid huvisid inimesega, keda alles õpin tundma.MINA OLEN JUTUTAJA: Hanna Grete

Eakatega inimestega tahan aega veeta, sest eakatel on rääkida palju põnevaid lugusid ning nad on väga ehedad. Senised kohtumised on kinnitanud mu arvamust, et eakatega kohtumised annavad positiivset energiat ja jõudu. Kindlasti olen parem kuulaja kui enne.MINA OLEN JUTUTAJA: Tauri

Soovin eakate inimestega aega veeta, sest soovin ise teadmisi ja kogemust saada, sest eakad on juba elukogenud inimesed ning neilt annab nii mõndagi õppida. Samas soovin ka neid aidata ning teha nende vanaduspõlv rõõmsamaks.