JUTUTAJAD on meie tragid teismelised ‒ noored, kes veedavad hea meelega aega teie eaka pereliikmega. Näiteks võivad nad koos minna jalutama, mängida malet, lugeda raamatut, poes käia, muusikat teha või lihtsalt vestelda.

Kõik meie noored jututajad läbivad põhjaliku valikuprotsessi koos intervjuu ning juhtumite lahendamisega. Sõlmime omavahel lepingud, kus olulisel kohal on usaldusväärsus ja ausus. Noored läbivad ka põhjaliku koolituse, mille sisuks on esmaabivõtted, empaatiline suhtlemine, vaimse tervise häired ja muu sarnane, millega jututaja oma töös kokku puutub või kokku puutuda võib.

Kohtume jututajatega regulaarselt, et jagada jututamiskogemusi, mille kaudu õpime ja oleme aina paremad jututajad. Kõikidele noortele on jututaja-amet osalise ajaga tasustatud töö. Alla 16- aastastel noortel on töötamiseks lapsevanema kirjalik nõusolek.

Loe valikut meie jututajate mõtetest, miks nad soovivad eakaga aega veeta.

Kuula ka Draamateatri näitleja Liisa Saaremäel mälestusi vanaema-vanaisaga ning miks ta soovitab Jututajaga liituda:
Kui Sa oled 15-20 aastane noor, või ka pisut vanem, ning tunned, et eaka inimesega aegajalt sisukalt aega veeta on just see, mis Sulle huvi pakub, siis uuri lisa Kreetelt: kreete@jututaja.ee või 566 13363 või klõpsa alloleval Tule jututajaks! ribal: