Algatus Helista eakale lähedasele!

Algatus Helista eakale lähedasele!
Jututaja ja Peaasi kutsuvad eriolukorra ajal üles helistama eakatele lähedastele!

Kas sa tead, mida su vanaisa või vanaema, isa või ema, vanaonu, naaber, kunagine lemmikõpetaja …. praegu teevad? Kuidas end tunnevad? Millele mõtlevad? Kas neil on süüa, ravimeid ja muud igapäevaseks eluks vajalikku? Aga kas neil on kellegagi rääkida? Üksildus ja ühiskonnaelust eemalejäetus on vanemaealiste seas laialt levinud ka tavaolukorras, kuid sunnitud isolatsioon võimendab seda praegu veelgi.
Suhtlemine on võti. Mõnusad ja tähendusrikkad vestlused annavad inimesele turvatunde - tunde, et ta on kellelegi vajalik. Praegu on see eriliselt vajalik, eluvajalik. Helista, tunne huvi, kuula, mõtle kaasa!

Nõuandeid, kuidas üht head telefonivestlust eakama inimesega pidada, leiad siit.

Soovi korral jaga oma helistamislugusid, pilte, kogemust (nt milliseid tundeid helistamine Sinus tekitas, milliseid eakale lähedasele) sotsiaalmeedias - enda seinal või meie Facebooki algatuse juures või aadressil jututaja@jututaja.ee. Nii inspireerid oma tuttavaid ja sõpru sama tegema. Et me kõik lood üles leiaksime, kasuta jagades teemaviiteid #helistaeakale #räägieakaga. Saadetud lood leiad meie kodulehelt. 


Kui otsid ise vaimse tervise teemadel tuge ja nõuandeid, siis võta julgelt ühendust Peaasi vaimse tervise nõustajatega.
Eelmine
Jututaja otsib projektijuhti 
Järgmine
Algatus Helista eakale lähedasele! kutsub üles tuge ja seltsi vajavaid eakaid endast teada andma

Vastused puuduvad

Email again: