Kas tunned sageli, et tahaksid enda eaka pereliikmega rohkem ja sisukamalt aega veeta, ent kogu aeg on kiire ja ei jõua või jääb selleks vaid napp aeg? Plaanisid minna oma eakale pereliikmele külla eelmisel nädalal, aga ei jõudnud siiski? Sel nädalal ka hästi ei jõua või kui jõuad, siis vaid ehk kiirelt läbi joosta?

Kui Sinu eakas ei ela enda kodus, vaid elab eakate kodus, on võimalik meie jututajad kutsuda eakaga aega veetma ka eakate kodusse. Jututajad on valmis nii grupi- kui individuaalseteks tegevusteks. Ennekõike on nad head vestluspartnerid, aga tegelevad ka kõiki kaasavate grupitegevustega või raamatute ette lugemisega, pilli mängimisega, jalutamisega ja palju muuga.

Nagu kodudeski, kestavad kohtumised eakate kodudes samuti reeglina 1-2 tundi ning võimalusel kohtub eakas igakord sama jututajaga.

Eakate kodusse on võimalik jututaja seltsiliseks kutsuda kahel viisil:
  • lähedane avaldab selleks jututajasoovi.  Seejärel võtame Sinuga ühendust järgmise päeva jooksul ja lepime kokku kõikides detailides, mis on vajalikud, et jututaja ja eakas saaksid sisuka kokkusaamise (nt aeg, võimalikud tegevused, tasu jms). Kui kokkulepped sõlmitud, saab jututaja eakaga aja veetmist alustada. Kohtumise järel uurime, kuidas Sina ja eakas meiega rahule jäite.

Kui Sul tekkis huvi, siis võta meiega ühendust ja uuri lisa: jututaja@jututaja.ee või helista 566 13363. Kui oled kindel, et see on see, mida Sina ja Sinu eakas pereliige, sõber vajab, kutsu jututaja oma eakale külla!

Kui aga soovid, et jututaja tuleks eakaga tema koju aega veetma, siis ka seda on väga lihtne korraldada.  
  • eakate kodu avaldab ise jututajasoovi (eelneval kokkuleppel lähedasega). See võimalus on nendes eakate kodudes, kellega meil on vastav partnerlussuhe. Praegu oleme enda tegevusega nii algusjärgus, et selliseid kokkuleppeid veel sõlmida ei ole jõudnud. Esimeste kokkulepete tekkides saab nimekirjaga siinamas tutvuda.
Kutsume üles ka eakate kodusid meile ise enda koostöösoovist teada andma või võtma lisainfoks ühendust e-kirja teel Mari-Liisiga: mari-liis@jututaja.ee.

Loe valikut meie jututajate mõtetest, miks nad soovivad eakaga aega veeta.
Meie blogist saab lugeda nii noorte ja eakate kohtumistest kui Jututaja teistest tegemistest!